Przejdź do treści
11°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:54 · zachód 17:47
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 34 Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach ustaw:- o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych;- o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o radiofonii i telewizji (druki nr 2007, 2010, 2856 i 2856-A) - trzecie czytanie

08.10.2026 21:23, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 137

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 4

Za głosowało 296 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
296 67,1%
Przeciw
10 2,3%
Wstrzymało się
135 30,6%
Nie głosowało
19

Procenty liczone od 441 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Karczew

Za 8

Wstrzymali się 3

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Karczew

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2007, 2856, 2856-A

projekt dotyczy ograniczenia nadmiernej dostępności alkoholu i przeciwdziałanie jego promocji poprzez m.in całkowity zakaz reklamy i promocji wszystkich napojów alkoholowych, w tym piwa; zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw, w zakładach leczniczych oraz w godzinach nocnych na terenie całego...

Sprawozdawca: Grzegorz Napieralski

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o radiofonii i telewizji

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2010

projekt dotyczy m.in.: wprowadzenia bezwzględnego zakazu reklamy alkoholu, rozszerzenia uprawnień dla gmin do wprowadzania godzinowego zakazu sprzedaży alkoholu, podniesienia opłat za uzyskanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w handlu detalicznym

Sprawozdawca: Grzegorz Napieralski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Grzegorz NapieralskiKOPanie Marszałku! Panie Premierze! W dniu 17 września Komisja Zdrowia rozpatrzyła 37 poprawek zgłoszonych w trakcie drugiego czytania. Komisja Zdrowia...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156154002
PiS147031359
Rozwój Plus4037003
PSL-Trzecia Droga3230002
Lewica2120001
Konfederacja1614101
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni75200
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 14:35; głosowanie pobrane: 08.10.2026 21:36